ISBN: 9788202277468
Status: I salg
Utgivelsesår: 2007
Innbinding:

ANDRE UTGAVER:
En bedre dag i morgen
Hft. (2008)
En bedre dag i morgen
Innb. (2007)
  

Ishmael Beah

En bedre dag i morgen

En barnesoldat forteller
«En personlig prestasjon.»
Per Kristian Haugen, Aftenposten
Sierra Leone 1993: 12 år gamle Ishmael Beah er på vei til et talentshow i nabolandsbyen da han får høre at opprørere har angrepet hjembyen hans. Han snur og møter vettskremte og sårede mennesker på flukt. I ett år lever han i skjul i jungelen mens han leter etter familien sin. 

Til slutt får han opphold i en by som er beskyttet av regjeringshæren. Men når opprørerne rykker nærmere, får han et valg: Kjemp på regjeringshærens side, eller dra ut i jungelen og bli drept av opprørerne. Han velger det første og får utdelt et AK-47-gevær og kraftige doser kokain. 

Dette er barnesoldaten Ishmaels historie, en rystende fortelling om et barns ferd inn i en mørk verden – og veien tilbake til et normalt liv. Ishmael forblir i tankene lenge etter at boken er lest. 

PRESSE
 
Andre bøker av samme forfatter
Ishmael Beah
En barnesoldat forteller
Ishmael Beah
En barnesoldat forteller

Ishmael Beah ble tvunget inn i borgerkrigen i Sierra Leone som 13-åring.
Les mer om forfatteren


Spartacus forlag AS
Ansatte
Foregn rights / Agency
Innsending av manus
Kjøpsbetingelser
Kjøp av ebøker
For presse
For bokhandlere